Gdzie kupić dobrze rokującą działkę?

Gdzie szukać działki pod budowę domu? Ważne, aby była dobrze skomunikowana z centrum miasta. Istotne są również budynki użyteczności publicznej, zwłaszcza szkoły i placówki medyczne. Ich brak w rejonie nowego osiedla niekorzystnie wpływa na sąsiadujące działki z zabudowaniami. W Elblągu coraz popularniejszą opcją na budowę domu jest Próchnik. Nowoczesna dzielnica staje się kolejnym azylem dla rodzinnych nieruchomości po Bielanach i okolicach ul. Chrobrego. Szeroki wybór działek budowlanych sugeruje, że w najbliższym czasie pojawią się tu kolejne zabudowy mieszkalne.

Dzielnica Próchnik znajduje się północno-zachodnich obrzeżach Elbląga. Niegdyś sołectwo w gminie Tolkmicko, teraz ważny szlak komunikacyjny miasta ze względu na ulicę Fromborską. Próchnik zajmuje historycznej obszary, a część dzielnicy leży na terenach chronionych Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Działka na sprzedaż w tym rejonie to dobra inwestycja także ze względu na walory krajobrazowo-przyrodnicze. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala jedynie na budowanie w tym miejscu zabudowy o charakterze mieszkaniowym i usługowym.

inwestycja w działki

Urząd miejski w Elblągu ogłosił przetarg na trzy działki właśnie w dzielnicy Próchnik. Tereny położone przy ul. Dworkowej o powierzchni od 0,16 ha do 0,19 ha, można było wykupić za niecałe 100 tys. złotych. Na terenach tych staną domy jednorodzinne oraz obiekty usługowe. Obie funkcje można łączyć w jedną specjalną nieruchomość. Ponadto wszystkie budynki, np. pensjonaty, hotele, restauracje, mają nawiązywać do charakterystycznego budownictwa zagrodowego. To oznacza, że inwestorzy, planujący budowę na działce przemysłowej na Próchniku także będą musieli liczyć się z zapisami dotyczącymi m.in. formy architektonicznej, materiałów wykończeniowych, a nawet wysokości budynku.

Niemniej zainteresowanie takimi terenami inwestycyjnymi i tak może być spore. Wiele pozytywnych aspektów sprawia, że działka z doprowadzonymi mediami może być sprzedana bardzo szybko, bo w opinii specjalistów z branży nieruchomości, opłaca się inwestować w nowych i rozwijających się dzielnicach wybranych miast.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz