Mieszkanie – co warto kupić?

Nagły przypływ gotówki zawsze cieszy, ale w głowie jednocześnie pojawia się pytanie o rozsądne zagospodarowanie dodatkowych pieniędzy. Bardzo stabilny i jednocześnie bardzo opłacalny wydaje się być rynek nieruchomości. Nawet mieszkania na poddaszu są chętnie wynajmowane. Odpowiednio przygotowany lokal i atrakcyjna cena przyciągają nabywców. A specjaliści z branży nieruchomości twierdzą, że to również dobry sposób na finansową wolność. Wynajem mieszkań z pewnością nie straci na popularności przez kolejną dekadę, bo rzadko zdarza się, by student mógł sobie pozwolić od razu na własne lokum.

Tendencja dotyczy zarówno dużych aglomeracji, jak i mniejszych miast, np. Elbląga czy Rudy Śląskiej. Popyt jest na każdy rodzaj nieruchomości, ale najczęściej wynajmowane są wyremontowane kawalerki w Elblągu. Poszukując specjalnie mieszkania pod wynajem, najważniejsza jest cena, za małe mieszkanka trzeba zapłacić od 80 do 130 tysięcy złotych. Czasami zdarzają się wyjątkowe oferty, gdy właściciel np. wyjeżdża za granicę i musi w ciągu tygodnia sprzedać mieszkanie. Wtedy, mając gotówkę, z pewnością warto negocjować. Gdy sprzedającemu zależy na czasie i szybkiej gotówce jest skłonny sprzedać nawet dwupokojowe mieszkanie w Elblągu w cenie kawalerki. Jednak takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.

umowa na mieszkanie w elblągu

Najtaniej jest w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Szczególnie, gdy znajdują się one w starej i zniszczonej kamienicy na ostatnim piętrze. Brak centralnego ogrzewania i plastikowych okien także mocno obniża cenę. Takie nieruchomości wyceniane są za mniej niż 90 tys. złotych, nawet gdy mamy do czynienia z mieszkaniem trzypokojowym w Elblągu. Bardzo niski standard działa bowiem dyskwalifikująco, mimo większej przestrzeni w lokalu. Jednak w tym samym mieście dostępne są również bardzo luksusowe mieszkania, których cena przekracza 350 tys. złotych. Bliskość Starego Rynku i piękny widok z okna kosztuje, apartamenty w Elblągu budowane są najczęściej w zabytkowych, ale zmodernizowanych kamienicach, wyposażonych np. w windę i wiele innych udogodnień.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz