Perspektywy rynku nieruchomości w Elblągu

Jak wiele mieszkań i domów na sprzedaż znajduje się w ofertach biur nieruchomości? Wyniki ściśle powiązane są z wielkością miasta oraz jego atrakcyjnością w sektorze nieruchomości. Biorąc pod uwagę średniej wielkości aglomerację, o stosunkowo niskim popycie jednorazowo można przeglądać ponad 550 ofert mieszkań. Natomiast domów na sprzedaż jest niecałych 150. Tak sytuacja przedstawia się np. w Elblągu, gdzie ceny nie są tak wysokie jak w stolicy czy Wrocławiu lub Krakowie. A to kusi osoby, które poszukują nowoczesnych nieruchomości.

Kawalerka na rynku wtórnym dostępna jest już za 90 tys. złotych. Lokale dwupokojowe na wyższych kondygnacjach starszych kamienic także można znaleźć w takiej cenie. Jednak często takie mieszkanie wyposażone jest w dawne „systemy” – piec kaflowy do ogrzewania pomieszczeń oraz piecyk gazowy typu Junkers do podgrzewania wody. Tanio można kupić w Elblągu również bliźniak. Ceny rozpoczynają się od 120 tysięcy złotych w przypadku domu o powierzchni maksymalnie sześćdziesięciu metrach kwadratowych. Do tego niewielka działka, brak kanalizacji oraz duża odległość od centrum miasta. Wybierając niedrogi dom wolnostojący trzeba się liczyć z takimi niedogodnościami.

domy elbląg

A ile może kosztować najdroższy dom na terenie Elbląga i okolic. Dane statystyczne wskazują, że najdroższą nieruchomością była pięknie umeblowana i kompletnie wyposażona willa w malowniczym zakątku miasta. Cena rezydencji wyniosła około 1,5 mln złotych, bardzo rzadko dom w Elblągu kosztuje aż tyle. Jednak miasto stale się rozwija, a majętni przedsiębiorcy szukają dobrego miejsca na zainwestowanie kapitału. Za kilka lat wartość takiego domu może być dużo wyższa. Ponadto Elbląg to przyjemne miejsce na założenie rodziny – ciekawa infrastruktura w połączeniu z zabytkową zabudową tworzy razem ciekawe zestawienie. Zbudowanie domu dla rodziny w dobrze rokującym mieście wydaje się być trafną decyzją. A dzięki niższym cenom, jakie nadal spotka się w Elblągu, można też zaoszczędzić.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz